דילוג לתוכן הראשי

Geo-Replications Types in SQL Azure - New features

שלום רב
והיום לשם שינוי פוסט בעיברית.

בתאריך 2015-02-19 כתבתי פוסט בנושא Geo-Replications Types in SQL Azure.

http://www.sqlazure.co.il/2015/02/geo-replications-types-in-sql-azure.html

שם הצגתי את 2  האפשרויות שקיימות ב Azure SQL בנושא זה:
  • Standard Geo-Replication.
  • Active Geo-Replication. 
כאשר ההבדלים המרכזיים היו בתחום של Readable / NON Readable, מיקום הרפליקות ועוד.

בתאריך 2015-11-23 הצגתי בפוסט נוסף את החידוש של Fail Over - כלומר שאפשר לשחק בין Primary and Secondary.

http://www.sqlazure.co.il/2015/11/failover-in-sql-azure-db-with-geo.html

והיום אציג את הצעד השלישי בהתפתחות עולם ה - DR ב SQL Azure.
וזה מה שמעניין בענן - צריך חזון - ואז האפשרויות בלתי מוגבלות - ולנו המשתמשים הכל תלוי בעומק הכיס....
השינוי הכי מהותי לדעתי הוא זה:
  • The performance objectives can be different between primary and secondary. 
כלומר ניתן יהיה לעבוד עם קונפיגורציה כזו שה Primary יהיה בעלות למשל של S3, ואילו ה Secondary יהיה S0. וכך יורדו עלויות בצורה דרמטית. חייבים לקחת בחשבון שאם מדובר על DB  שהוא Heavy Write, הכתיבה בצד השני תהיה הרבה יותר איטית וזה לא מומלץ כל כך.
 
מיגבלה נוספת היא שבין tiers כלומר בין Standard and Premium - אי אפשר לעשות קונפיגורציה. P1 Primary לא יכול להיות עם S0 Secondary.
 
כבר לא תהיה אפשרות להרים NON Readable Secondary (ממש באסה - שוב צריך לדחוף את היד לכיס, האפשרות הזו חסכה 20 אחוז מעלות ה Primary).
 
אופציה נוספת שנפתחה היא שבשכבות הזולות ניתן יהיה לפתוח 4  Secondaries, ובכך לעשות סוג של Load balance , בפעולות קריאה. גם פתיחת אופציה למיקומים ברחבי העולם נשמעת מעניינת.
 
להלן 2 לינקים שמרחיבים על האופציות החדשות:
 
 
 
למי שיש היום  Non-readable secondary, צריך לתכנן מעבר ושידרוג עד אפריל 2017:
 
 
 
בקיצור יללה התחילו לרפלק מה שאפשר - לא לשכוח לחשוב על הכיס ועל הביצועים.
פיני
 
 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

על בעיות של ניהול פיתוח לענן

על ניהול סביבת פיתוח מול הענן:   הבעיה המרכזית בניהול פיתוח לענן שייכת לתחום הבדיקות  - שום ענן מקומי ושם אימולטור אינו מדמה במאה אחוזים את מה שקורה בענן עצמו. בכל רכיבי הבדיקות, על בעיה זו ניתן להתגבר בשיטת עבודה טובה והקמת מערכת בדיקות בענן עצמו. על ניהול גרסאות מול הענן:    במידה ואתם עובדים מול לקוחות רגילים ומול לקוחות הרוצים מוצרים בענן  - מהי הדרך הטובה ביותר לנהל את הפיתוח כך שאפשר יהיה לתחזק את שתי המערכות ואת שתי סביבות הבדיקות? אפשר לומר כי מטרת מנהל הפיתוח היא להקים סביבת פיתוח אחת - אם הדבר לא אפשרי צריך למצוא את הפתרון לסינכרון 2 הסביבות. Check List -   למנהל המבולבל - מה הצוות צריך לבצע לפני העלאה לענן: על הפרוייקט להיות מקומפל בסביבת VS2010 - רצוי 64 Bits ולא 32. יש להריץ בענן מקומי (אימולטור) ולראות שהכול עובד כהלכה במידה ואתה משתמש ב Registery או ב Event Log עליך ליצור קובץ StartUp command שבעצם ירוץ בעליית ה Role וייצור את מה שצריך במחשב המיועד לך בענן. יש ליצור חבילה להעלאה - רצוי לשמור חבילה זו עם מספר ותיאור כללי. יש להעלות את החבילה ולבדוק שהכול רץ ועו

ועוד קצת על ניהול פיתוח לענן

היום עקב תקלה קטנה מול מיקרוסופט בוצע disable לחשבון. הדבר גרם לאתר לא לעבוד וכמובן 3 רולים נוטרלו. כשחזרו לחיים נדרשנו לעשות מחדש deploy ל 3 הרולים. (רוצים הסבר קטן לעבודה על הענן? ובכן תמצית הדבר הוא שכשאנו עוקפים נהלים שאנו יצרנו בשרתים שלנו מיקרוסופט - לא מרשים לעקוף וכך הכל חייב להתנהל לפי הספר... מה שתעלה לענן זה מה שירוץ ואם תשנה - השינויים יימחקו...) הבעיה החלה כאשר הסתבר שלא כל קבצי ה deploy נשמרו על מכונת הגירסה וכי אחד הקבצים שודרג לגירסא חדשה שטרם עלתה לענן.... הדבר גזל 4 שעות בנסיון להחזיר את הגירסה... מסקנתי היא כי חייב להיות נוהל שמירת קבצי deploy מיד אחרי העלתם לענן - ובכך לשמור גיבוי לעת צרה - נכון - אל תצעקו עליי - בוצע לייבל ב TFS - ואפשר למשוך ולקמפל - אבל תראו לי עובד אחד שעשה את זה תוך חמש דקות....? יש לציין לטובה את ה SQL Azure - שלו - לא קרה כלום כל העת... כל הכבוד ל SQL... ובנימה יותצר רצינית - אל תשכחו לגבות כל מה שעולה ... - במיוחד אצלך . אגב בענן עצמו - זה כבר יגובה אל דאגה... ערב טוב

Azure SQL DB tiers comparison

Hi All In the last few month Brent Ozar gae us 2 masterpiece blogs related to Azure SQL DB:   How fast can a $21,468/mo Azure SQL DB load data?     In this blog Brent compared the abilities of Azure SQL DBs to load Data - he compared all combinations of vCors tiers. (When I asked him about comparing the Standard\Premium tiers, he told me to do it.... :-) )   There’s a bottleneck in Azure SQL DB storage throughput.   In this blog Brent showed us that in the vCors world the storage throughput has limit and there is not need to pay so much money when you need to upload lots of data.   So I took have taken up his challenge and done a comparison in Azure SQL DB in Standard\Premium tiers. I have created a new DB with 1 Table. I have generated 7 GB of DATA, and created the file in my local on premise drive (Yes, do not kill me, I did not had the time to put it on azure), and uploaded it via BCP command.   bcp "TableName" in "T:\MyTable.bcp"