דילוג לתוכן הראשי

Load Balance Read Operations in SQL Azure

שלום רב

והיום קצת על ארכיטקטורה ועל Load Balancing.

איך עובד SQL Azure DataBase?

בכל Data Center לכל בסיס נתונים יש 3 עותקים נסתרים, הם לא נגישים (רגע תכף תמתינו עד הסוף... :-) ), כאשר יש בעותק אחד בעיה ישנה פעולה שנקראת  Re configuration שהם מרימים עותק נוסף כדי שכל הזמן יהיו 3 עותקים בתוך אותו Data Center.
אחלה, מעולה, אכן SLA  גבוה.

כאשר עלה צורך לגופים בארגון לבצע קריאות רבות, או כשרציתי לאזן עומסים מהעותק הראשי בנינו עותק ב data center אחר, וכיוונתי לשם עומסים.
הא מה?
  1. העותק הזה עולה כסף.
  2. העותק הנוסף חייב להיות ב Data Center אחר.
לכן הוצג הפתרון הזה - מיקרוסופט ייתנו לנו אפשרות לקרוא מאחד העותקים בתוך אותו ה Data Center, וזה גם יהיה ללא עלות כי הוא כבר קיים. וגם זה לא ישפיע על העותק הראשי.

כיצד זה מתבצע? הנה ההסבר המפורט:
  1. בודקים איזה tier בסיס הנתונים שלך במידה והוא Premium שזה בשיטת ה DTU, או ב Business Critical  שזה בשיטת ה V-Core, אם כן אז סבבה  יש לנו אישור להמשיך.
  2. מריצים סקריפט PowerShell שמאפשר לקרוא את העותק הרצוי.
  3. מתחברים לבסיס הנתונים עם התוסף: ApplicationIntent=ReadOnly
  4. מוודאים שאתה בעותק של read only .
וזהו סעו ברכה, אחלה פיצר.
 
להלן סקריפט PS:

Login-AzureRmAccount;
 
Select-AzureRmSubscription -SubscriptionName "MySubscriptionName" 

Set-AzureRmSqlDatabase -ResourceGroupName 'MyRGName' -ServerName 'MyServeName' -DatabaseName 'MyDBName' -ReadScale Enabled

 

  
מי שרוצה להתחבר מ SSMS מוזמן לעשות את זה ככה:עכשיו צריך לוודא שאתה בעותק הנכון:


SELECT DATABASEPROPERTYEX(DB_NAME(), 'Updateability'),DB_NAME(),@@SERVERNAME


 
הנה ב SSMS רואים שחיבור אחד הוא לעותק ה Read only.

ועכשיו לבדיקה עצמה:
מריץ שאילתא כבדה על העותק של הקריאה כתיבה והנה קופץ בפורטל הDTU.


ואם אני מריץ את אותה שאילתא על העותק ה Read Only, אין קפיצה ב DTU.שימו לב אין שום GUI שמחובר לעותק ה Read Only.
והנה לינק לתעוד:

שאפו לרן עובדיה שסייע לי במציאת הפתרון.

נסו ותהנו.
יום נעים

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

על בעיות של ניהול פיתוח לענן

על ניהול סביבת פיתוח מול הענן:   הבעיה המרכזית בניהול פיתוח לענן שייכת לתחום הבדיקות  - שום ענן מקומי ושם אימולטור אינו מדמה במאה אחוזים את מה שקורה בענן עצמו. בכל רכיבי הבדיקות, על בעיה זו ניתן להתגבר בשיטת עבודה טובה והקמת מערכת בדיקות בענן עצמו. על ניהול גרסאות מול הענן:    במידה ואתם עובדים מול לקוחות רגילים ומול לקוחות הרוצים מוצרים בענן  - מהי הדרך הטובה ביותר לנהל את הפיתוח כך שאפשר יהיה לתחזק את שתי המערכות ואת שתי סביבות הבדיקות? אפשר לומר כי מטרת מנהל הפיתוח היא להקים סביבת פיתוח אחת - אם הדבר לא אפשרי צריך למצוא את הפתרון לסינכרון 2 הסביבות. Check List -   למנהל המבולבל - מה הצוות צריך לבצע לפני העלאה לענן: על הפרוייקט להיות מקומפל בסביבת VS2010 - רצוי 64 Bits ולא 32. יש להריץ בענן מקומי (אימולטור) ולראות שהכול עובד כהלכה במידה ואתה משתמש ב Registery או ב Event Log עליך ליצור קובץ StartUp command שבעצם ירוץ בעליית ה Role וייצור את מה שצריך במחשב המיועד לך בענן. יש ליצור חבילה להעלאה - רצוי לשמור חבילה זו עם מספר ותיאור כללי. יש להעלות את החבילה ולבדוק שהכול רץ ועו

ועוד קצת על ניהול פיתוח לענן

היום עקב תקלה קטנה מול מיקרוסופט בוצע disable לחשבון. הדבר גרם לאתר לא לעבוד וכמובן 3 רולים נוטרלו. כשחזרו לחיים נדרשנו לעשות מחדש deploy ל 3 הרולים. (רוצים הסבר קטן לעבודה על הענן? ובכן תמצית הדבר הוא שכשאנו עוקפים נהלים שאנו יצרנו בשרתים שלנו מיקרוסופט - לא מרשים לעקוף וכך הכל חייב להתנהל לפי הספר... מה שתעלה לענן זה מה שירוץ ואם תשנה - השינויים יימחקו...) הבעיה החלה כאשר הסתבר שלא כל קבצי ה deploy נשמרו על מכונת הגירסה וכי אחד הקבצים שודרג לגירסא חדשה שטרם עלתה לענן.... הדבר גזל 4 שעות בנסיון להחזיר את הגירסה... מסקנתי היא כי חייב להיות נוהל שמירת קבצי deploy מיד אחרי העלתם לענן - ובכך לשמור גיבוי לעת צרה - נכון - אל תצעקו עליי - בוצע לייבל ב TFS - ואפשר למשוך ולקמפל - אבל תראו לי עובד אחד שעשה את זה תוך חמש דקות....? יש לציין לטובה את ה SQL Azure - שלו - לא קרה כלום כל העת... כל הכבוד ל SQL... ובנימה יותצר רצינית - אל תשכחו לגבות כל מה שעולה ... - במיוחד אצלך . אגב בענן עצמו - זה כבר יגובה אל דאגה... ערב טוב

Azure SQL DB tiers comparison

Hi All In the last few month Brent Ozar gae us 2 masterpiece blogs related to Azure SQL DB:   How fast can a $21,468/mo Azure SQL DB load data?     In this blog Brent compared the abilities of Azure SQL DBs to load Data - he compared all combinations of vCors tiers. (When I asked him about comparing the Standard\Premium tiers, he told me to do it.... :-) )   There’s a bottleneck in Azure SQL DB storage throughput.   In this blog Brent showed us that in the vCors world the storage throughput has limit and there is not need to pay so much money when you need to upload lots of data.   So I took have taken up his challenge and done a comparison in Azure SQL DB in Standard\Premium tiers. I have created a new DB with 1 Table. I have generated 7 GB of DATA, and created the file in my local on premise drive (Yes, do not kill me, I did not had the time to put it on azure), and uploaded it via BCP command.   bcp "TableName" in "T:\MyTable.bcp"