דילוג לתוכן הראשי

Static Data Masking in SQL Server

סיפור המעשה התחיל לפני שנים מספר, אז אמרתי לחבר צוות שלי: יללה חייבים לבדוק את הגיבויים.
אז איך בודקים גיבויים? משחזרים.

אכן רעיון מעולה - ויותר טוב זה לחבר אליו אפליקציה ולוודא שהדברים עובדים...

אבל אז הבנו שמידע הלקוחות נחשף - אז בנינו סקריפט שמעדכן את המידע בטבלאות הרלוונטיות. ומאז הכל דבש (כמובן לבנות סקריפט שרץ ומעדכן מידע על טבלאות ענק זה לא רק עדכון פשוט אלא חייבים לעשותו בלופ ובטרנזקציות קטנות.... וצריך הבנה בזה)

באו החכמים ממיקרוסופט (באמת ישבו על זה צוותים ובנו GUI מדהים) ופיתחו את הפיצ'ר הידוע בשם :
Static Data Masking.

ראשית מהיכן מריצים?
מ SSMS 18 ומעלה. אין פה תלות לגירסת בסיס הנתונים.

מהו במהותו? מגדירים שדות שיימוסכו - רץ גיבוי - רץ שיחזור ואז יש הרצת עדכון לשדות הממוסכים לפי הגדרת השדות למיסוך כמובן ב Bulk אחד. מעדכנים בפועל את המידע הקיים.

הפיצ'ר במהותו נכון אבל באמת לא נראה לי שמישהו שיש לו בסיס נתונים בגודל מעל כמה GB יוכל להשתמש בו - העדכון כמובן עף על טבלאות גדולות.
למשל אם מעדכנים כמה שדות באותה טבלה הוא מריץ לכל עמודה עדכון בפני עצמו, כמובן שזה לא יעיל....

בגלל שזה תוכנן כך - הנתונים הרגישים זמינים בקובץ הגיבוי וזה כשלעצמו לא יעבור לדעתי, בקרת רגולציה...

אז בקיצור החברים ממיקרוסופט השקיעו במסכים באמת מורכבים מפורטים וטובים...
אבל באמת? להשקיע בזה זמן? לא ברור לי מי קובע שם סדרי עדיפויות.
ותודה ליצחק וואנון ה DBA הבלתי נלאה...

הלינק לדוקומנטציה:
 
 

 

תגובות

  1. To enjoy our VIP video games, you have to have minimal of|no less than} 20,000 Credits in your on-line account. However, Golden Buffalo is a game that is broadly examined on quantity of} on line casino websites. For 코인카지노 this cause, we are able to} affirm that it has an RTP of round 96%.

    השבמחק

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

על בעיות של ניהול פיתוח לענן

על ניהול סביבת פיתוח מול הענן:   הבעיה המרכזית בניהול פיתוח לענן שייכת לתחום הבדיקות  - שום ענן מקומי ושם אימולטור אינו מדמה במאה אחוזים את מה שקורה בענן עצמו. בכל רכיבי הבדיקות, על בעיה זו ניתן להתגבר בשיטת עבודה טובה והקמת מערכת בדיקות בענן עצמו. על ניהול גרסאות מול הענן:    במידה ואתם עובדים מול לקוחות רגילים ומול לקוחות הרוצים מוצרים בענן  - מהי הדרך הטובה ביותר לנהל את הפיתוח כך שאפשר יהיה לתחזק את שתי המערכות ואת שתי סביבות הבדיקות? אפשר לומר כי מטרת מנהל הפיתוח היא להקים סביבת פיתוח אחת - אם הדבר לא אפשרי צריך למצוא את הפתרון לסינכרון 2 הסביבות. Check List -   למנהל המבולבל - מה הצוות צריך לבצע לפני העלאה לענן: על הפרוייקט להיות מקומפל בסביבת VS2010 - רצוי 64 Bits ולא 32. יש להריץ בענן מקומי (אימולטור) ולראות שהכול עובד כהלכה במידה ואתה משתמש ב Registery או ב Event Log עליך ליצור קובץ StartUp command שבעצם ירוץ בעליית ה Role וייצור את מה שצריך במחשב המיועד לך בענן. יש ליצור חבילה להעלאה - רצוי לשמור חבילה זו עם מספר ותיאור כללי. יש להעלות את החבילה ולבדוק שהכול רץ ועו

ועוד קצת על ניהול פיתוח לענן

היום עקב תקלה קטנה מול מיקרוסופט בוצע disable לחשבון. הדבר גרם לאתר לא לעבוד וכמובן 3 רולים נוטרלו. כשחזרו לחיים נדרשנו לעשות מחדש deploy ל 3 הרולים. (רוצים הסבר קטן לעבודה על הענן? ובכן תמצית הדבר הוא שכשאנו עוקפים נהלים שאנו יצרנו בשרתים שלנו מיקרוסופט - לא מרשים לעקוף וכך הכל חייב להתנהל לפי הספר... מה שתעלה לענן זה מה שירוץ ואם תשנה - השינויים יימחקו...) הבעיה החלה כאשר הסתבר שלא כל קבצי ה deploy נשמרו על מכונת הגירסה וכי אחד הקבצים שודרג לגירסא חדשה שטרם עלתה לענן.... הדבר גזל 4 שעות בנסיון להחזיר את הגירסה... מסקנתי היא כי חייב להיות נוהל שמירת קבצי deploy מיד אחרי העלתם לענן - ובכך לשמור גיבוי לעת צרה - נכון - אל תצעקו עליי - בוצע לייבל ב TFS - ואפשר למשוך ולקמפל - אבל תראו לי עובד אחד שעשה את זה תוך חמש דקות....? יש לציין לטובה את ה SQL Azure - שלו - לא קרה כלום כל העת... כל הכבוד ל SQL... ובנימה יותצר רצינית - אל תשכחו לגבות כל מה שעולה ... - במיוחד אצלך . אגב בענן עצמו - זה כבר יגובה אל דאגה... ערב טוב

Azure SQL DB tiers comparison

Hi All In the last few month Brent Ozar gae us 2 masterpiece blogs related to Azure SQL DB:   How fast can a $21,468/mo Azure SQL DB load data?     In this blog Brent compared the abilities of Azure SQL DBs to load Data - he compared all combinations of vCors tiers. (When I asked him about comparing the Standard\Premium tiers, he told me to do it.... :-) )   There’s a bottleneck in Azure SQL DB storage throughput.   In this blog Brent showed us that in the vCors world the storage throughput has limit and there is not need to pay so much money when you need to upload lots of data.   So I took have taken up his challenge and done a comparison in Azure SQL DB in Standard\Premium tiers. I have created a new DB with 1 Table. I have generated 7 GB of DATA, and created the file in my local on premise drive (Yes, do not kill me, I did not had the time to put it on azure), and uploaded it via BCP command.   bcp "TableName" in "T:\MyTable.bcp"