דילוג לתוכן הראשי

Short Overview on Microsoft CodeName “Data Transfer” from SQLAzure Labs

מיקרוסופט משקיעה מאמצים רבים – כך נראה להקל עלינו את העברות הנתונים לענן.
ישנם סוגים שונים של צרכים בהעברת בסיס נתונים לענן. ישנו כמובן תהליך מגרציה של מבנה ותוכן בסיס הנתונים לענן ולכן יצרו במיקרוסופט כלים שונים.
קיים כלי מרכזי שהוא חלק מהמוצר הרגיל של SQL Server וכמובן גם של SQL Azure (ועליו אכתוב פוסט נפרד) זהו ה DATA Tier Application או בשמו המקוצר DAC. הכלי יכול להעלות גם data וגם מבנה של בסיס נתונים.
קיימים כלים נוספים של חברות שונות – חינמיים ובעלי עלויות שמעבירים DATA אל הענן.
ברצוני לתאר היום ממש בקצרה את הכלי הקרוי Microsoft CodeName –Data Transfer מתוך המעבדות של SQL Azure.
מעבדות אלו מוציאות אחת לכמה זמן כלים שמקלים על העבודה או מאפשרים ערך מוסף בנוסף למוצר הבסיסי.
הכתובת של המעבדות כולן הוא ב SqlAzurelabs.com.
ננסה בעתיד לתת סקירה על כולן  - היום אתן סקירה קצרה על Data Transfer.
זוהי תוכנה שהעלו ומאפשר להעביר טבלאות וקבצים לענן – או לטבלה או ל Blob.

המסך הראשוני מתוך המעבדות נראה כך:
Data transfer from labs1
לאחר לחיצה עליו נכנסים למעבדה עצמה

Data transfer from labs2 start here

מעולה לחצתם? נכנסתם – וכאן ישנה האפשרות להיכן להעביר את הקובץ – האם כטבלה או כקובץ ב ATS:
Data transfer from labs3 choose dest
עכשיו לוחצים על הכפתור הרצוי – במקרה שלנו לחצתי על SQL Azure כלומר העברת הקובץ לבסיס הנתונים עצמו.
ממלאים במסך שנפתח את פרטי בסיס הנתונים עצמו ולוחצים next:
Data transfer from labs4 conn
עולה מסך שמאפשר לבחור קובץ להעלות:
image
בוחרים קובץ ולוחצים Analyze.
כאן המקום לציין שיש הגבלה לגודל של הקובץ, יש הגבלה לתווים מסויימים למשל אם יש תוים בשפה שלא נתמכת ועוד כל מיני דברים שונים.
לאחר העלאת הקובץ מקבלים דוח על היסטוריה של העלאות וסטטוס של כמה רשומות עלו ועוד

Data transfer from labs5 sum
הקובץ עלה בצורת טבלה לבסיס הנתונים.
ניכנס ל SQL Azure, והנה הטבלה:
Data transfer from labs7

זהו זו המעבדה, נוח – כן, ידידותי – כן. ישתמשו בזה הרבה? לא בטוח – תלוי לאיזה צורך.
נסו ותהנו.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

על בעיות של ניהול פיתוח לענן

על ניהול סביבת פיתוח מול הענן:   הבעיה המרכזית בניהול פיתוח לענן שייכת לתחום הבדיקות  - שום ענן מקומי ושם אימולטור אינו מדמה במאה אחוזים את מה שקורה בענן עצמו. בכל רכיבי הבדיקות, על בעיה זו ניתן להתגבר בשיטת עבודה טובה והקמת מערכת בדיקות בענן עצמו. על ניהול גרסאות מול הענן:    במידה ואתם עובדים מול לקוחות רגילים ומול לקוחות הרוצים מוצרים בענן  - מהי הדרך הטובה ביותר לנהל את הפיתוח כך שאפשר יהיה לתחזק את שתי המערכות ואת שתי סביבות הבדיקות? אפשר לומר כי מטרת מנהל הפיתוח היא להקים סביבת פיתוח אחת - אם הדבר לא אפשרי צריך למצוא את הפתרון לסינכרון 2 הסביבות. Check List -   למנהל המבולבל - מה הצוות צריך לבצע לפני העלאה לענן: על הפרוייקט להיות מקומפל בסביבת VS2010 - רצוי 64 Bits ולא 32. יש להריץ בענן מקומי (אימולטור) ולראות שהכול עובד כהלכה במידה ואתה משתמש ב Registery או ב Event Log עליך ליצור קובץ StartUp command שבעצם ירוץ בעליית ה Role וייצור את מה שצריך במחשב המיועד לך בענן. יש ליצור חבילה להעלאה - רצוי לשמור חבילה זו עם מספר ותיאור כללי. יש להעלות את החבילה ולבדוק שהכול רץ ועו

ועוד קצת על ניהול פיתוח לענן

היום עקב תקלה קטנה מול מיקרוסופט בוצע disable לחשבון. הדבר גרם לאתר לא לעבוד וכמובן 3 רולים נוטרלו. כשחזרו לחיים נדרשנו לעשות מחדש deploy ל 3 הרולים. (רוצים הסבר קטן לעבודה על הענן? ובכן תמצית הדבר הוא שכשאנו עוקפים נהלים שאנו יצרנו בשרתים שלנו מיקרוסופט - לא מרשים לעקוף וכך הכל חייב להתנהל לפי הספר... מה שתעלה לענן זה מה שירוץ ואם תשנה - השינויים יימחקו...) הבעיה החלה כאשר הסתבר שלא כל קבצי ה deploy נשמרו על מכונת הגירסה וכי אחד הקבצים שודרג לגירסא חדשה שטרם עלתה לענן.... הדבר גזל 4 שעות בנסיון להחזיר את הגירסה... מסקנתי היא כי חייב להיות נוהל שמירת קבצי deploy מיד אחרי העלתם לענן - ובכך לשמור גיבוי לעת צרה - נכון - אל תצעקו עליי - בוצע לייבל ב TFS - ואפשר למשוך ולקמפל - אבל תראו לי עובד אחד שעשה את זה תוך חמש דקות....? יש לציין לטובה את ה SQL Azure - שלו - לא קרה כלום כל העת... כל הכבוד ל SQL... ובנימה יותצר רצינית - אל תשכחו לגבות כל מה שעולה ... - במיוחד אצלך . אגב בענן עצמו - זה כבר יגובה אל דאגה... ערב טוב

Azure SQL DB tiers comparison

Hi All In the last few month Brent Ozar gae us 2 masterpiece blogs related to Azure SQL DB:   How fast can a $21,468/mo Azure SQL DB load data?     In this blog Brent compared the abilities of Azure SQL DBs to load Data - he compared all combinations of vCors tiers. (When I asked him about comparing the Standard\Premium tiers, he told me to do it.... :-) )   There’s a bottleneck in Azure SQL DB storage throughput.   In this blog Brent showed us that in the vCors world the storage throughput has limit and there is not need to pay so much money when you need to upload lots of data.   So I took have taken up his challenge and done a comparison in Azure SQL DB in Standard\Premium tiers. I have created a new DB with 1 Table. I have generated 7 GB of DATA, and created the file in my local on premise drive (Yes, do not kill me, I did not had the time to put it on azure), and uploaded it via BCP command.   bcp "TableName" in "T:\MyTable.bcp"