דילוג לתוכן הראשי

The SQLAzure new Portal

לאלו שלא רוצים לעבוד מאיזה שהיא סיבה ב SQLAzure דרך SSMS או ב VS2010 (למשל הם נוסעים ברכבת הביתה ובדיוק עובדי הרכבת החליטו לשבות… או כאשר הילד שורץ מול הפייסבוק, והילד השני לוקח את הנייד ורואה את גירסת בוב ספוג האחרונה ואז בדיוק מתקשר אליך הבוס - יש בעיה הוא אומר וצריך להריץ עידכון…ומה שנותר לך זה לרוץ לשכנים – אולם אז שכחת את כתובת ה firewall של העבודה….), ישנה אפשרות להתחבר לבסיס הנתונים דרך פורטל חיצוני - דרך הברווזר.
הפורטל החיצוני מאפשר לבצע את שלל הפעילויות השונות מול SQL Azure, עד הגירסה האחרונה הפורטל היה די חסר ולא ניתן היה לעבוד בו בצורה מלאה, עם יציאת הגירסה האחרונה גירסת Q42011 השתדרגה רמת הפעילות וניתן לבצע המון דברים ולראות המון פעילויות בפורטל עצמו.
בפוסט הקודם כתבתי בקיצור נמרץ על מספר פעילויות ועמדתי לכתוב פוסט מפורט על שלל האפשרויות למשל בקוד ה SQL עצמו הצבעים של הסינטקס הם בדיוק כמוב SSMS למשל מילים שמורות בכחול וכדומה.
רציתי לכתוב על האפשרות היפה מאד שלא ראיתי ב SSMS בנושא של תלויות של אובייקטים – בפורטל אתה בוחר אובייקט בבסיס הנתונים ואז בוחר תלות באובייקט ומיד הפורטל מצייר ציור יפה של תלויות….
רציתי לכתוב על ניתוח תוכניות הרצה ועוד ועוד אולם לשמחתי החליטו ב MicroSoft להוציא פוסטים מפורטים בנושא, הפוסטים נכתבו על ידי R Syan Kumer.
אלו פוסטים די מקיפים שמציגים את שלל השינויים. להלן רשימה של נושאים שמכוסים בשני הפוסטים:
 • Getting started
 • Introduction to the new Metro-style UI
 • Overview Workspace
 • Administration Workspace
 • Design Workspace
 • My Work and the Database Selector
 • Navigation tips and tricks
 • Database Creation Enhancements
 • Database Upgrade Enhancements
 • Database Summary
 • Query monitoring, query plans and query performance statistics
 • Database schema and query designers
 • Database dependency views
 • Federations

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

על בעיות של ניהול פיתוח לענן

על ניהול סביבת פיתוח מול הענן:   הבעיה המרכזית בניהול פיתוח לענן שייכת לתחום הבדיקות  - שום ענן מקומי ושם אימולטור אינו מדמה במאה אחוזים את מה שקורה בענן עצמו. בכל רכיבי הבדיקות, על בעיה זו ניתן להתגבר בשיטת עבודה טובה והקמת מערכת בדיקות בענן עצמו. על ניהול גרסאות מול הענן:    במידה ואתם עובדים מול לקוחות רגילים ומול לקוחות הרוצים מוצרים בענן  - מהי הדרך הטובה ביותר לנהל את הפיתוח כך שאפשר יהיה לתחזק את שתי המערכות ואת שתי סביבות הבדיקות? אפשר לומר כי מטרת מנהל הפיתוח היא להקים סביבת פיתוח אחת - אם הדבר לא אפשרי צריך למצוא את הפתרון לסינכרון 2 הסביבות. Check List -   למנהל המבולבל - מה הצוות צריך לבצע לפני העלאה לענן: על הפרוייקט להיות מקומפל בסביבת VS2010 - רצוי 64 Bits ולא 32. יש להריץ בענן מקומי (אימולטור) ולראות שהכול עובד כהלכה במידה ואתה משתמש ב Registery או ב Event Log עליך ליצור קובץ StartUp command שבעצם ירוץ בעליית ה Role וייצור את מה שצריך במחשב המיועד לך בענן. יש ליצור חבילה להעלאה - רצוי לשמור חבילה זו עם מספר ותיאור כללי. יש להעלות את החבילה ולבדוק שהכול רץ ועו

ועוד קצת על ניהול פיתוח לענן

היום עקב תקלה קטנה מול מיקרוסופט בוצע disable לחשבון. הדבר גרם לאתר לא לעבוד וכמובן 3 רולים נוטרלו. כשחזרו לחיים נדרשנו לעשות מחדש deploy ל 3 הרולים. (רוצים הסבר קטן לעבודה על הענן? ובכן תמצית הדבר הוא שכשאנו עוקפים נהלים שאנו יצרנו בשרתים שלנו מיקרוסופט - לא מרשים לעקוף וכך הכל חייב להתנהל לפי הספר... מה שתעלה לענן זה מה שירוץ ואם תשנה - השינויים יימחקו...) הבעיה החלה כאשר הסתבר שלא כל קבצי ה deploy נשמרו על מכונת הגירסה וכי אחד הקבצים שודרג לגירסא חדשה שטרם עלתה לענן.... הדבר גזל 4 שעות בנסיון להחזיר את הגירסה... מסקנתי היא כי חייב להיות נוהל שמירת קבצי deploy מיד אחרי העלתם לענן - ובכך לשמור גיבוי לעת צרה - נכון - אל תצעקו עליי - בוצע לייבל ב TFS - ואפשר למשוך ולקמפל - אבל תראו לי עובד אחד שעשה את זה תוך חמש דקות....? יש לציין לטובה את ה SQL Azure - שלו - לא קרה כלום כל העת... כל הכבוד ל SQL... ובנימה יותצר רצינית - אל תשכחו לגבות כל מה שעולה ... - במיוחד אצלך . אגב בענן עצמו - זה כבר יגובה אל דאגה... ערב טוב

Azure SQL DB tiers comparison

Hi All In the last few month Brent Ozar gae us 2 masterpiece blogs related to Azure SQL DB:   How fast can a $21,468/mo Azure SQL DB load data?     In this blog Brent compared the abilities of Azure SQL DBs to load Data - he compared all combinations of vCors tiers. (When I asked him about comparing the Standard\Premium tiers, he told me to do it.... :-) )   There’s a bottleneck in Azure SQL DB storage throughput.   In this blog Brent showed us that in the vCors world the storage throughput has limit and there is not need to pay so much money when you need to upload lots of data.   So I took have taken up his challenge and done a comparison in Azure SQL DB in Standard\Premium tiers. I have created a new DB with 1 Table. I have generated 7 GB of DATA, and created the file in my local on premise drive (Yes, do not kill me, I did not had the time to put it on azure), and uploaded it via BCP command.   bcp "TableName" in "T:\MyTable.bcp"