דילוג לתוכן הראשי

New Azure Portal–Features, news and SQL

בסוף שבוע שעבר יצאה מיקרוסופט בהכרזה חגיגית בדבר החידושים האחרונים שהעלו לענן.
אנו נסקור בפוסט זה כמה חידושים – עם התמקדות בעולם בסיסי הנתונים.
ראשית אתחיל בפורטל הניהול עצמו עד היום היה הפורטל לניהול העניינים בענן כתוב ב silverlight, מעתה הפורטל כתוב ב HTML 5 כלומר ניתן יהיה לנהל עתה גם בטאבלטים ובעוד מכשירים.
בחץ הכתום כניסה לפורטל הקיים
בחץ הירוק כניסה לפורטל החדש
image
לאחר לחיצה על החץ הירוק נכנים למסך שמכניס אותך לפורטל החדש – ניתן להיכנס אליו ישירות דרך: https://manage.windowsazure.com/
הפורטל החדש מחולק ל3 אזורים מרכזיים, באיזור הירוק רשימה של כל הרכיבים האפשריים, באיזור הצהוב פירוש של הרכיבים עצמם ובאיזור האדום לוחצים אם רוצים להוסיף רכיבים למערכת בענן.
image

כאשר לוחצים על רשומה באיזור הצהוב מקבלים פירוט על הרכיב שלחצנו – מבחינת ביצועים וכדומה – (פירוט אביא פעם אחרת)
image

אין מה לומר – יפה ופשוט..
אם לוחצים על ה + באיזור האדום קופצת רשימה של רכיבים שאפשר להוסיף לפי ההרשאות שלך בענן
image

עד כאן הפורטל החדש ממש בקיצור נמרץ
ועתה אביא גם כן בקצרה על 2 חידושים מרכזיים ששוחררו בגירסת הענן החדשה של ה AZURE!
VM – בלחיצת כפתור רוכשים מכונות וירטואליות – ופה הקשר ל SQL SERVER ניתן לרכוש מכונה עליה מותקן SQLSERVER 2012 להיכנס לתוך המכונה לקנפג אותה שתעבוד בתוך הרשת הרגילה שלך ולהתחבר אליה דרך ה SSMS. גם פה אביא דוגמאות בימים הקרובים.
נושא נוסף שקשור ל SQL Server הוא ה SSRS. מעתה הוא בפרודקשין כולל תמיכה וכדומה.

עד כאן בקיצור נמרץ על החידושים האחרונים הקשורים ל SQL בגירסת ה Azure החדשה ... כל אלו  ועל ה  SQL – VMיהיה בימים הקרובים.
בהצלחה לכולם

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

על בעיות של ניהול פיתוח לענן

על ניהול סביבת פיתוח מול הענן:   הבעיה המרכזית בניהול פיתוח לענן שייכת לתחום הבדיקות  - שום ענן מקומי ושם אימולטור אינו מדמה במאה אחוזים את מה שקורה בענן עצמו. בכל רכיבי הבדיקות, על בעיה זו ניתן להתגבר בשיטת עבודה טובה והקמת מערכת בדיקות בענן עצמו. על ניהול גרסאות מול הענן:    במידה ואתם עובדים מול לקוחות רגילים ומול לקוחות הרוצים מוצרים בענן  - מהי הדרך הטובה ביותר לנהל את הפיתוח כך שאפשר יהיה לתחזק את שתי המערכות ואת שתי סביבות הבדיקות? אפשר לומר כי מטרת מנהל הפיתוח היא להקים סביבת פיתוח אחת - אם הדבר לא אפשרי צריך למצוא את הפתרון לסינכרון 2 הסביבות. Check List -   למנהל המבולבל - מה הצוות צריך לבצע לפני העלאה לענן: על הפרוייקט להיות מקומפל בסביבת VS2010 - רצוי 64 Bits ולא 32. יש להריץ בענן מקומי (אימולטור) ולראות שהכול עובד כהלכה במידה ואתה משתמש ב Registery או ב Event Log עליך ליצור קובץ StartUp command שבעצם ירוץ בעליית ה Role וייצור את מה שצריך במחשב המיועד לך בענן. יש ליצור חבילה להעלאה - רצוי לשמור חבילה זו עם מספר ותיאור כללי. יש להעלות את החבילה ולבדוק שהכול רץ ועו

ועוד קצת על ניהול פיתוח לענן

היום עקב תקלה קטנה מול מיקרוסופט בוצע disable לחשבון. הדבר גרם לאתר לא לעבוד וכמובן 3 רולים נוטרלו. כשחזרו לחיים נדרשנו לעשות מחדש deploy ל 3 הרולים. (רוצים הסבר קטן לעבודה על הענן? ובכן תמצית הדבר הוא שכשאנו עוקפים נהלים שאנו יצרנו בשרתים שלנו מיקרוסופט - לא מרשים לעקוף וכך הכל חייב להתנהל לפי הספר... מה שתעלה לענן זה מה שירוץ ואם תשנה - השינויים יימחקו...) הבעיה החלה כאשר הסתבר שלא כל קבצי ה deploy נשמרו על מכונת הגירסה וכי אחד הקבצים שודרג לגירסא חדשה שטרם עלתה לענן.... הדבר גזל 4 שעות בנסיון להחזיר את הגירסה... מסקנתי היא כי חייב להיות נוהל שמירת קבצי deploy מיד אחרי העלתם לענן - ובכך לשמור גיבוי לעת צרה - נכון - אל תצעקו עליי - בוצע לייבל ב TFS - ואפשר למשוך ולקמפל - אבל תראו לי עובד אחד שעשה את זה תוך חמש דקות....? יש לציין לטובה את ה SQL Azure - שלו - לא קרה כלום כל העת... כל הכבוד ל SQL... ובנימה יותצר רצינית - אל תשכחו לגבות כל מה שעולה ... - במיוחד אצלך . אגב בענן עצמו - זה כבר יגובה אל דאגה... ערב טוב

Azure SQL DB tiers comparison

Hi All In the last few month Brent Ozar gae us 2 masterpiece blogs related to Azure SQL DB:   How fast can a $21,468/mo Azure SQL DB load data?     In this blog Brent compared the abilities of Azure SQL DBs to load Data - he compared all combinations of vCors tiers. (When I asked him about comparing the Standard\Premium tiers, he told me to do it.... :-) )   There’s a bottleneck in Azure SQL DB storage throughput.   In this blog Brent showed us that in the vCors world the storage throughput has limit and there is not need to pay so much money when you need to upload lots of data.   So I took have taken up his challenge and done a comparison in Azure SQL DB in Standard\Premium tiers. I have created a new DB with 1 Table. I have generated 7 GB of DATA, and created the file in my local on premise drive (Yes, do not kill me, I did not had the time to put it on azure), and uploaded it via BCP command.   bcp "TableName" in "T:\MyTable.bcp"